Recenze Hultafors

Přidáno: 15. listopadu 2014

(naposledy upraveno 15. listopadu 2014)

• ostrý nůž
  • nerez ocel
  • uvidíme po delším používání

Vhodný pro jemnější práci s nožem. Nebojím se ho skladovat ve vlhkém sklepě

Přidáno: 14. října 2014

(naposledy upraveno 14. října 2014)

Zakoupeno v Direct - online

• Kvalitní materiál dobrá ergonometrie, dobře držící pouzdro.

Kvalitní materiál dobrá ergonometrie, dobře držící pouzdro, příjemná cena.

Přidáno: 19. srpna 2014

Zakoupeno v Direct - online

• Více účelový nůž, kvalitně nabroušen. Pouzdro na nůž je z pevného a odolného plastu. Dá se použít jako "zálesácký nůž" a zvládne i štípat menší polínka dřeva. Rukojeť padne perfektně do ruky.
  • Uhlíková ocel ( rychleji rezaví )

Nůž je velice kvalitní. Za málo peněz, velice slušný pomocník na zahradu,do lesa či na jiné aktivity.

Přidáno: 1. července 2014

Zakoupeno v Direct - online

• odolný lehký nůž, perfetkní řezivost - scandi výbrus, nízká cena vs vysoká kvalita

Tento nůž je velice odolný, v crash testech vydržel neuvěřitelné věci (youtube), je ale úžasně lehký cca 80g, také je velmi řezivý - scandi výbrus, lehce se brousí, pár tahů na kameni, doladění na kůži a za chvíli nůž zase holí. Kvalitní švédské zpracování. Jednoznačně doporučuji.

Přidáno: 20. března 2014

(naposledy upraveno 20. března 2014)

• materiál
  • zpracování
  • ostří

Šikovný nůž, který jse do dřeva jako divý (až nebezpečně :-)). Uhlíková ocel drží dobře ostří (zatím necelé dva týdny dostává zabrat a od výroby netřeba brousit), sedí v dlani poměrně dobře (ačkoli třeba mě více vyhovuje úchop GK modelu). Nebál bych se asi vystavit ho i drsnější práci, ale zatím na to nedošlo, takže odolnost při sekání či páčení těžko posoudit. Za tu cenu, myslím, těžko hledat konkurenta.

Hultafors HT FELLING HY 10 - 1,2 SV

Hultafors HT FELLING HY 10 - 1,2 SV

Defender Defender

Přidáno: 27. července 2013

(naposledy upraveno 27. července 2013)

• Vysoce kvalitní ručně kovaná ocel použitá k výrobě hlavy sekery s dokonalým závěrečným zakalením.
  • Taktéž ořechové toporo nepostrádá všechny prvky nejvyšší kvality včetně ergonomického tvaru.
  • Nejchoulostivější prvek všech seker - místo spojení hlavy s toporem je u tohoto nástroje dřevní destrukce absolutně bez závad i po čtyřletém tvrdém pracovním nasazení v lese.
  • K tomuto výrobku skutečně nemohu vyjádřit krom chvály ani jednu jedinou výtku.

Vlastním sekeru švédských mistrů kovářů Hultafors HY 1,2 SV už čtvrtým rokem a naporcovali jsme tak společnými silami a kvalitami několik desítek kubických metrů dřeva snad všech tvrdostí.
Není lepší odezvy od protistrany, jako když se člověk o své pracovní nástroje stará s největší pečlivostí, což veskrze platí vlastně o všem v životě. Pochopitelně se pak mohu s uspokojením každým dnem potěšit pohledem i na zmíněnou sekeru vyrobenou opravdovými mistry svého řemesla z malého městečka Hults Bruku nacházejícího se kdesi hodně daleko na severu od našich hranic.
Používaná sekera je bez nadsázky ve stavu téměř nového nástroje, jako by se s ní snad ani nikdy nepracovalo. Je opravdu až neuvěřitelné, jak spojení ořechového topora s hlavou sekery spolu drží naprosto bez vůle. Břitem lze bez nejmenších problémů půlit papírový arch držený ve dvou prstech i po opakovaném doostření pomocí jemného brousku.

Závěrem si troufnu uvést smělé shrnutí; "existuje jenom málo věcí lidské činnosti, které lze považovat za absolutně dokonalé, ale sekery od pánů řemeslníků z malé švédské kovárny mezi takové počiny rozhodně patří." Bravo! Lepší sekeru jsem neměl nikdy v rukou.
Ať se to někomu líbí či nikoli, před těmito sekerami se musí sklonit i mnohem více reklamně proklamované sekery třeba i z německého Ochsenkopfu.

Hodně zdraví do další tvořivé a přínosné práce mistři kováři z Hults Bruku!
Petr Laierman

Hultafors HT SPLITTING KLY 7 - 1,5 RA

Hultafors HT SPLITTING KLY 7 - 1,5 RA

Ověřený zákazník dvousloupovy-zvedak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 20. května 2012

Zakoupeno v dvousloupovy-zvedak.cz

• Ruční výroba , kvalitní švédská ocel

Kvalita materialu a dobrá značka. Hultafors mám poprvé. mel jsem moznost zkusit Fiskars. Rozhodl jsem se pro HF a jsem spokojeny. Uz se mi podarilo seknout to kamenité hlíny ....bez jakekoliv ujmy. U jiných výrobků bych mel vystípnuty kousek ostri.

Zobrazuji 161 - 167 ze 167 recenzí 1...5 6 7 8 [ 9 ]